Mini har gått i barnehage nesten en måned nå. Med tanke på mat og hennes toalettvaner (bæsjer nesten kun på potte) har det gått veldig bra. Minis kontaktperson og en annen barnehageansatt har fortalt meg at de er litt misunnelige på hennes matpakker, siden de ser så bra ut og lukter så godt. Vel, kred til Jon. Det er jo han som lager de fleste mens jeg jobber eller henger opp tøy etc (som alle andre par er vi ganske delte og vanebasert i hva vi gjør i heimen).
Den første tiden har vi laget mat til Mini som vi vet hun liker, slik at noe er trygt og likt som hjemme i denne overgangsfasen i livet. Som dere ser nedenfor, er det mange matretter som går igjen. I tillegg til matpakkene spiser hun frokost og middag og kanskje kveldsmat hjemme, hvor vi gir henne i større grad hva vi spiser og varierer mer. I sum spiser hun variert og bra.
Den første tiden var matpakkene ikke spist så mye av, og hun var veldig sulten på ettermiddagen og kvelden. Nå som hun er vant til å være i barnehagen, er matpakkene nesten tømt. Det er et bra tegn.
Vi bruker Kaluza-matpakkene som fåes kjøpt på Rimi. Helst vil jeg ikke bruke plast i det hele tatt, men siden jeg ikke har fått meg til å bestille liknende i metall på nett, bruker vi disse. De funker veldig fint til vårt bruk.
Pølse fra Grøstad Gris, gresskarpannekake, småtomater og eple. Stangekylling, druer, Grøstad gris-pølse og gresskarpannekake.
Småtomater, eple, egg foo yong og brekkbønner. Søtpotet, druer og grøstad gris-pølse.
Søtpotet, blåbære og grøstad gris-pølse. Druer og eple, kylling og bananpannekaker.
Druer og eple, samme pølse som alltid, søtptet. Bananpannekaker, blåbær, fiskekaker med søtpotetmos (oppskrift kommer senere i uken).
Stangekylling, blåbær og eple, søtpotet. Bananpannekaker, vanlig pølse og småtomater.
Samme pølse som alltid, blåbær, banapannekaker og småtomat. Stekt aubergine, eple og søtpotet.
Rotgrønnsaker som gulerot, persillerot og rødbete, druer og pølse. Blåbær, jarlsbergost og bananpannekaker.
Pølser, blåbær og bananbrød (mye mindre honning enn originaloppskriften!). Søtpotet, eple og stangekylling.
Økologisk norvegia, druer, pølser og søtpotet. Bananbrød, eple og stangekylling.
Stangekylling, epler og bananpannekaker med blåbær. Søtpotet, druer og pølser – som alltid fra grøstad.
Søtpotet, druer og stangekylling. Småtomater, eple, bananbrød.
Som dere ser er det ikke avansert mat vi putter i matboksen og vi varierer litt men foreløpig ikke veldig. Det tar ikke altfor lang tid å lage og er enkelt. Og Mini får med seg sunn mat i barnehagen hver dag.
Veldig interessant innlegg! Dette tror jeg at alle med barnehagebarn har nytte av! Jeg har også med matpakke hver dag. Får typisk en del kommentarer om jeg har liknende niste flere dager på rad. God å se at det ikke bare er meg! Det er jo så enkelt å lage litt ekstra middag en dag, så har jeg niste i et par dager.
Vet du jobber på ikea, så du vet sikkert om dette, men vil virkelig anbefale de ildfaste formene i glass med plastlokk. De er helt tette og kommer i mange størrelser. Tenker at det er bedre med mindre kontakt med plast…
Hehe! Bruker de boksene mye, men de er upraktiske i barnehagen dessverre.
Så fine matpakker, takk for at du deler 🙂
Bare hyggelig 🙂
Takk for inspirasjon, flink mann du har! 🙂 Gresskarpannekake hørtes spennande ut! Vi har ofte med omelett av øko egg/grønnsaker/kjøtt. Sjølv om eg synest det er koselig å lage matpakke til vesla er det godt å få litt tips. 🙂
Takk for ros til Jon! Er fornøyd med ham! Omelett er bra tips. Jeg lagde eggemuffins i går og sendte med, spent på om hun har spist det. Omelett kan jo varietes i det uendelige 🙂
SÅ kjekt innlegg 🙂 Fikk mye inspirasjon her 🙂 Vi bruker ofte eggmuffins med masse grønnsaker og kjøtt i og det går ned på høykant. Og bananpannekaker med litt blåbær i er e hitt 🙂 Skal prøve mer kjøtt fremover som feks stange kylling! Godt med litt tips, for blir raskt det samme i boksen her hjemme også (selv om jeg syns dere har en variert og super matpakke) 😉
Takk for ros 🙂 og det er kanskje ikke så nøye med variert matpakke så lenge den er næringsrik?
Inspirerende innlegg 🙂
Har du noen formening om teff? Jeg har nå laget teff-pannekaker av surdeigsstarter av teff, teffmel og egg tilsatt etter syrningsprosessen.
Takk! Vet du, teff har jeg ikke hørt om engang. Opplys meg gjerne!
Suverene matpakker dere lager til mini 🙂 Skjønner godt at de faller i smak!
Bruker dere å lage for flere dager på rad for å spare tid?
Lurer også på om jeg har rett i at soyamelk ikke er paleo?
Hvor får man kjøpt mandelmelk?
Takk! Vi lager dag til dag men vet som regel ca hva som skal være oppi.
Soya er ikke anbefalt, nei. Mandelmelk kan kjøpes på helsekost eller gode dagligvareforretninger. Jeg har aldri handlet det selv men sett at noen typer ikke har helt rene ingredienser. Går an å lage selv også, søk litt på engelsk så vil jeg tro det dukker opp.
Takk for svar, da kommer jeg ikke til å benytte soya 🙂 Da skal jeg se nærmere på mandelmelk.
I går laget vi paleopizza med bunn av smør, litt bakepulver, egg, samt halvt om halvt med hasselnøtter og valnøtter. Det ble nydelig 🙂
Mini er heldig!
Takk Janne! Vi prøver så godt vi kan
Elsker å få se hva Mini får med seg i matboksen 😀 Hvis de andre barna sitter der med brød med salami, må de jo bli veldig misunnelig på henne!? (Eller, de bryr seg kanskje ikke så mye på den alderen)
S skal ikke i barnehage på enda ett år heldigvis, men jeg er veldig spent på hvordan det blir med mat når den tiden kommer.
Så deilig at du kan være hjemme så lenge med ham 🙂
Hei.
Først og fremst imponerende at du/dere har gitt deres barn et sunt paleo-liv og «kjemper mot strømmen» av et norsk forkastelig kosthold.
Som kommende pappa er det motiverende og engasjerende å følge din blogg. Min samboer har nettopp kjøpt boka di (jeg er naturligvis nummer 2 i rekken til å lese den), men gleder meg til å lese den.
Flott mat dere lager til «mini». Er det norske epler?
Et tema som er noe utfordrende er angående fisk. Vet mange innenfor paleo er skeptisk til oppdrettslaks, inkludert meg selv. Ikke enkelt å få tak i sild og makrell hele tiden.
Hva tenker du om kveite, makrell i tomat og tunfisk?
Hva tenker du om oppdrettsørret kontra oppdrettslaks, er ørreten bedre med tanke på mindre kvantum-produksjon hos «fabrikkene»?
… og her svarer jeg på fiskespørsmålet. Jeg er også skeptisk til oppdrettsfisk, og vi bruker så lite som mulig av det. Har blitt mer og mer opptatt av det med tiden. Jeg kan ikke nok om forskjellen mellom oppdrettslaks og -ørret til å si noe om det, dessverre. De andre fisketypene du nevner tenker jeg er ok.
Sildefileter er jo ganske enkelt å få tak i frossent, da. Selv er jeg glad i uer, feks, eller torsk. Med purresmør, seff.
Håper dere begge liker boken min!
Takk for tilbakemelding også her 🙂
Ja både uer og torsk er godt og det bruker vi også. Steinbitfilet og seifilet går det også mye av hos oss 🙂
Det er gjerne de feteste fiskene som er utfordringen for oss, der går det mest i kveite da vi enten ikke har funnet andre sorter eller det kun selges oppdrett.
Har faktisk ikke sett frossen-sild på våre nærbutikker, men skal nevnes at de ikke er av de beste/største butikkene, men vi har noen bedre butikker litt lenger unna skal se på de. Kanskje man må på type Meny eller Coop Obs for å finne frossen-sild?
Hei.
Som ny følger av din blogg vil jeg først og fremst skryte av deg/dere å si at det er imponerende at dere »kjemper mot strømmen» av et norsk forkastelig kosthold og gir barnet deres et naturlig kosthold.
Som kommende paleo-pappa er det meget motiverende og engasjerende å følge denne bloggen.
Et par spørsmål dog. Er dere opptatt av å servere henne kun norske epler? Plukker dere blåbær selv eller kjøper dere den polske importen?
Hei.
Som ny følger av din blogg vil jeg først og fremst skryte av deg/dere å si at det er imponerende at dere kjemper mot strømmen av et norsk forkastelig kosthold og gir barnet deres et naturlig kosthold.
Som kommende paleo-pappa er det meget motiverende og engasjerende å følge denne bloggen og her vil jeg ta med mange gode tips. Min samboer har nylig kjøpt boken din (jeg er så klart leser nummer 2 i køen) og jeg gleder meg til å lese den.
Et par spørsmål. Er dere opptatt av å kun servere henne norske epler? Plukker dere blåbær selv eller bruker dere den polske importbæra?
Hei Morten!
Takk for mail, og grattis som vordende paleopappa! Det er veldig fint med barn.
Til spørsmålene: vi kjøper kun økologiske epler til Mini. Og blåbær er bare å innrømme at er importerte. De skylles før bruk. Har jeg litt dårlig samvittighet for det? Jepp.
Hei igjen!
Takk for det og takk for tilbakemelding.
Ja, bama burde ansatt folk til å plukke blåbær i norske skoger,
og utenfor sesong kunne man solgt restene som frossen-bær.
Perfekt jobb kunne det vært for studenter ved siden av studiet,
tjene penger, bevegelse og frisk luft i ett.
Angående epler har jeg fundert litt i om økologiske epler egentlig er bedre da de som regel kommer fra utlandet. Dersom det er norske økologiske epler er det vel best, men norske friske epler kontra økologiske utenlandske epler som jeg som regel ser i butikkene er jeg dog litt usikker, men man kan vel ikke få i pose og sekk i matbutikkene.
Beklager trippel-post, men fikk opp feilmeldinger på de 2 første og trodde det var p.g.a ugyldige tegn.
Hehe! Sånt skjer 🙂
🙂
Pingback: Mora er jo spinn gæærn | Melissa Spania
Hei og takk for innlegget:) jeg sender med ordentlig mat til sønnen min på 14mnd hver dag. D føles så godt. Barnehagen er helt grønn på hva som er riktig mat,men de prøver så godt de kan når d er varm mat på tirsdagene. De lager faktisk alternativer som jeg godkjenner:)) Men jeg spurte om de kunne ha ordentlig fisk istedenfor fiskepinner,da var argumentet at de andre barna ikke liker vanlig fisk,og at de må kaste så mye mat da…hum.. Stakkars barn.
Han elsker bananpannekaka fra boka di. Super boks med sånne små rom! Skal jeg få meg. Bruker lite plast jeg også,men noen ganger blir d mest praktisk,dessverre:)
et par spørsmål: når du sender med søtpotet og pølse og «varm-mat», varmer barnehagen maten? Eller spiser hun den kald? Har du noe «dip» til?
Ha en fin dag:)
Hei Ida!
Så godt å høre at barnehagen din også prøver! Jeg er sikker på at flere og flere gjør det.
Maten varmes ikke opp i barnehagen, nei. Stakar Mini er vant til kjøleskapskald mat fra foreldrene også, haha! Ikke alltid vi varmer opp. Har ingen dip til. Sørger for at hun får fett via smøret som maten er stekt i og fettinnhold i maten. Men kanskje vi burde sendt med guacamole, feks!
Takk for innlegget!
..og for kommentar 🙂
Hei!
Lurte på hvordan nøtter faller innen paleokostholdet? Har lest noe om at macadamianøtter visstnok er den beste typen pga lavere omega 6-innhold og fytinsyre, stemmer dette eller? Hvor mye nøtter er greit daglig sånn ca? 🙂
Hallo!
Nøtter er ok – men du påpeker jo to ting. Ene er at mange nøttetyper inneholder forholdvis mye omega6. Andre er fytinsyre. Vi bløtlegger ikke her i kåken – enda – men man kan bløtlegge for å redusere syren. Og for å unngå omege6-overskudd er det greit å begrense nøtteinntaket noe, inkludert nøttemel. Ikke go nuts, liksom.
Hei.
Takk for innlegget. Jeg er en skikkelig paleojomfru og prøver å finne mat som kan passe til sønnen min på snart 3 år. Et lite spørsmål når det gjelder pølsene fra Grøstad Gris – hvilken pølse er det du bruker til barnet ditt? Er de sterkt krydret?
Hei du!
Vi pleier å bruke italiensk landspølse til Mini, og her om dagen kjøpte vi wienerpølse. Mini er dog glad i krydder, så vi navigerer ikke etter «barnevennlige» smaker. Wienerpølsen faller nok i sistnevnte kategori, trolig italiensk landpølse også, for ingen av de er nevneverdig sterkt krydret
Hei, Sara! Jeg lurer på hvordan du gjør det med kyllingen du sender med, steker dere den én dag og sender med rester hele uken, eller er dette resultater av hva dere lager til hele familien dagen før? Synes matpakkene ser helt supre ut, selv om vi ikke er en paleofamilie så ligner de en del på dem vi sender med Nils. Jeg sliter med å finne økologiske druer (og helst kortreiste, men innser problematikken der), har du noen tips? Linn.
Hei på deg, Linn!
Kyllingen lager vi som regel en kveld og har til lunsj – middag – lunsj de neste dagene.
Druer kjøper vi ikke økologisk … Vi skyller dem godt, da.
Pingback: Søndag kveld i paleokåken | Paleoliv